laupäev, 21. november 2009

ärge ostke veel lapsele jõulukinki!!!

Detsembri teisel nädalal ilmub MIKA KERÄNEN'i uus lastekrimka "PEIDETUD HÕBEDANE AARDELAEGAS", mis on veel

PÕNEVAM

kui Keräneni eelmisel aastal ilmunud lastekrimka "Varastatud oranž jalgratas"! Muidugi kirjastuselt Jutulind, kust siis veel! See on parim jõulukink teie lapsele!

- - -

Mika Keränen sündis 1973. aastal Soomes, Helsingis. 14-aastasena kolis ta Põhja-Karjalasse, kus lõpetas keskkooli. 19-aastasena tuli ta Eestisse ning hakkas Tartu ülikoolis õppima eesti keelt ja kirjandust. Sellest ajast peale on ta jäänud lahutamatult Eestiga seotuks.

Aastast 1997 on ta Tartu Noorte Autorite Koondise liige. Aastail 2002–2006 oli ta Helsingis Eesti Instituudi juhataja, tuli seejärel Tartusse tagasi ja töötab praegu ametnikuna haridusministeeriumis. Ta on abielus eestlanna Evaga ja tal on kaks tütart, Evamaria ja Emma.

Mika Keränen on avaldanud eesti keeles luulet ja tõlkinud soome keelde eesti kirjandust. Lastele on ta varasemast tuttav raamatuga „Varastatud oranž jalgratas“ (2008).

-

„Peidetud hõbedane aardelaegas“ on laste krimijutustus, kus seiklevad taas Mari, Reilika, Olav, Anton ja Sadu, ehk kokku salaselts Ramps. Nagu seeria eelmises raamatus „Varastatud oranž jalgratas”, toimub ka selle loo tegevus tänapäeva Tartus. Seekord otsivad rampslased peidetud varandust.

Mari vanaisa Peeter Haljandi leiab oma riiulist vana raamatu vahelt 1944. aastast pärit avamata kirja, milles tema ema vend Kristjan teatab, et lahkub Eestist ja on matnud Tartu Botaanikaaeda maha oma varanduse. Kuhu täpselt – see tuleb rampslastel nappide juhtnööride ja saladuslike vihjete põhjal välja uurida.

Hõlmikpuud ja datlipalmid, linnamüürid, üliõpilasseltsid, vanahärra Paul, abivalmis raamatukogutöötajad, viiekilosed haugid, taskulambivihud sügisöös, jänesehaagid läbi aedade, mees kümnekrooniselt, kuus luikvalget jalgratast – selle kõige ja palju muuga kohtub lugeja, kui lööb lahti salaselts Rampsu lugude uue osa!

Pildid Marja-Liisa Platsilt.

Mika Keränen 2009. aasta augustis Tartus Karlovas,
oma koduõues.

F: Wr

Kommentaare ei ole: